Przejdź do treści głównej

Rynek wynajmu — Łódź

Raport za kwiecień 2026 · na podstawie 4164 aktywnych ofert

Dane opracował: zespół Znajdź Najem · metodologia · zaktualizowano

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Łodzi? kwiecień 2026

Średnia cena wynajmu mieszkania w Łodzi wynosi 2066 zł/mies. (mediana: 1900 zł). Rynek obejmuje 4164 aktywnych ofert z wielu portali ogłoszeniowych, aktualizowanych co kilkanaście minut. Średnia cena za metr kwadratowy to 52 zł/m².

Najtańszą dzielnicą jest Teofilów ze średnią 1834 zł/mies. (26 ofert), a najdroższą Olechów 3144 zł/mies. (22 ofert).

Kawalerki kosztują średnio 1495 zł. Mieszkania 2-pokojowe kosztują średnio 2091 zł. Mieszkania 3-pokojowe kosztują średnio 2640 zł. Mieszkania 4-pokojowe kosztują średnio 3277 zł. Mieszkania 5-pokojowe kosztują średnio 1962 zł.

Przejdź do strony miasta , mieszkań na wynajem i porównania dzielnic albo porównaj ceny między miastami.

Chcesz interaktywnie porównać ceny? Sprawdź mapę cen w Łodzi albo porównaj dzielnice obok siebie.

2066 zł

Średnia cena

1900 zł

Mediana

4164

Aktywnych ofert

52 zł

Średnia za m²

Archiwum raportów
Pytania i odpowiedzi

Najczęstsze pytania o wynajem w Łodzi

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Łodzi?
Średnia cena wynajmu mieszkania w Łodzi wynosi 2066 zł/mies. Mediana cen to 1900 zł/mies. Średnia cena za metr kwadratowy to 52 zł/m².
Która dzielnica Łodzi jest najtańsza do wynajęcia?
Najtańszą dzielnicą jest Teofilów ze średnią ceną 1834 zł/mies. (26 ofert). Najdroższą dzielnicą jest Olechów — 3144 zł/mies.
Jakie są ceny kawalerek w Łodzi?
Kawalerki w Łodzi kosztują średnio 1495 zł/mies. (mediana: 1500 zł). Średni metraż kawalerki to 29 m².
Ile kosztuje mieszkanie 2-pokojowe w Łodzi?
Mieszkanie 2-pokojowe w Łodzi kosztuje średnio 2091 zł/mies. (mediana: 2100 zł). Średni metraż to 44 m².
Ile ofert wynajmu jest w Łodzi?
Aktualnie monitorujemy 4164 aktywnych ofert wynajmu w Łodzi w 10 dzielnicach. Dane pochodzą z wielu portali ogłoszeniowych i są aktualizowane co kilkanaście minut.
Metodologia

Dane oparte na aktywnych ofertach wynajmu z wielu portali ogłoszeniowych, m.in. OLX, Otodom, Gratka, Morizon, Domiporta, Adresowo, KRN i Nieruchomości-Online.

Filtrowanie: ceny od 500 zł do 15 000 zł, usunięte duplikaty. Ten zakres eliminuje oferty o nietypowo niskiej lub wysokiej cenie (np. pokoje za symboliczną złotówkę lub luksusowe apartamenty), co zapewnia reprezentatywność statystyk dla typowego rynku wynajmu. Dzielnice z mniej niż 10 ofertami nie są uwzględnione w rankingu.

Raport przedstawia ceny ofertowe (asking prices), nie ceny transakcyjne.