Wygodne 2-pokojowe mieszkanie z balkonem na Krzykach: Wrocław Gaj: Łódzka
Gaj · OPŁATY
37 ofert w Gaj · z 10 portali, aktualizowane codziennie
Gaj to południowo-wschodnia dzielnica Wrocławia z dużymi osiedlami blokowymi, mocnym układem tramwajowym i bezpośrednim sąsiedztwem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy Borowskiej. Dzięki temu dzielnica przyciąga nie tylko rodziny, ale też studentów kierunków medycznych i pracowników ochrony zdrowia. Czynsze są umiarkowane jak na dobrą logistykę, a lokalne zaplecze handlowe i usługowe pozwala wygodnie funkcjonować bez częstych wypadów do centrum. Gaj to praktyczna lokalizacja dla osób, które chcą stabilnego dojazdu i pełnej infrastruktury.
Aktualnie monitorujemy około 97 aktywnych ofert najmu w tej lokalizacji, więc podaż jest szeroka, a rynek można porównywać na realnych danych, a nie pojedynczych ogłoszeniach. Średni czynsz ofertowy wynosi około 2633 zł miesięcznie, co stawia tę dzielnicę zauważalnie poniżej średniej miasta (3197 zł dla całego Wrocławia). Widoczny zakres cen to 600-4700 zł, co zwykle dobrze pokazuje rozstrzał między starszym zasobem, nowszym budownictwem i mieszkaniami w mocniejszych mikrolokalizacjach.
Gaj w Wrocławiu najlepiej oceniać przez codzienny styl życia, a nie sam nagłówek ogłoszenia. To adres, w którym część ceny płaci się za bliskość centrum, usług i codziennej mobilności. W lokalizacjach studenckich podaż pokoi i mniejszych mieszkań zwykle zmienia się częściej, szczególnie przed startem semestru. Dla wielu najemców przewagą będzie spokojniejszy rytm dnia, dostęp do zieleni i bardziej przewidywalna infrastruktura osiedlowa. W praktyce opłaca się sprawdzić realne dojście do tramwaju, metra, SKM albo kolei, a nie tylko sam adres w ogłoszeniu.
Niższy średni czynsz nie musi oznaczać gorszej decyzji. Warto tylko sprawdzić, czy przewaga cenowa wynika z dłuższego dojazdu, starszego zasobu albo mniejszej liczby nowych ogłoszeń, czy po prostu z mniej napompowanej wyceny tej części Wrocławia.
Na Znajdź Najem możesz od razu przejść z tej dzielnicy do widoków dla liczby pokoi, budżetu i sąsiednich rejonów Wrocławia. To ułatwia porównanie nowych ofert z 10 portali bez ręcznego przechodzenia między osobnymi serwisami i pomaga ocenić, czy Gaj naprawdę wygrywa na tle innych opcji w Wrocławiu.
W maju 2026 mediana najmu mieszkania na Gaj (Wrocławiu) wynosi 2700 zł miesięcznie. Obecnie aktywnych jest 77 ofert w tej kategorii, co stanowi 0,9% rynku. Cena za metr wynosi średnio 59 zł/m².
Najwięcej ofert (28) znajduje się w cenie 2500–3000 zł. Mediana powierzchni wynosi 50 m².
Ten blok opisuje tylko aktywne ogłoszenia, dlatego najlepiej czytać go jako roboczą mapę rynku przed kontaktem z właścicielem lub pośrednikiem. Mediana ogranicza wpływ pojedynczych bardzo drogich lokali, a liczba ofert mówi, czy próbka jest stabilna. Gdy porównujesz kilka wyników, sprawdzaj jednocześnie czynsz, metraż, liczbę pokoi i źródło ogłoszenia, bo niższa cena może wynikać z mniejszej powierzchni albo z mniej popularnej części dzielnicy.
Najaktywniejsze źródła: Nieruchomości-Online (28 ofert), Morizon (17 ofert), Gratka (13 ofert). Dane aktualizowane codziennie. Jak liczymy? Szerzej trend miesięczny pokazujemy w raporcie cen najmu.
Te wartości pochodzą tylko z ofert, które podają daną informację w ustrukturyzowanym polu. Brak metryki oznacza zbyt małą próbę, a nie brak danego warunku w ogłoszeniach.
Podział pomaga odróżnić wzrost ceny wynikający z większego lokalu od wzrostu wynikającego z lokalizacji. Przy małej liczbie ofert w danym wierszu większą wagę ma porównanie z sąsiednimi segmentami i aktualną listą ogłoszeń.
| Pokoje | Oferty | Mediana | m² | zł/m² |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 5 | 2300 zł | 25 | 78 zł |
| 2 pokoje | 48 | 2600 zł | 50 | 58 zł |
| 3 pokoje | 19 | 3500 zł | 56 | 59 zł |
| 4 pokoje | 5 | 4000 zł | 73 | 49 zł |
Najczęstsze pytania
Mediana czynszu dla segmentu mieszkania w dzielnicy Gaj (Wrocławiu) wynosi 2700 zł miesięcznie, w bieżącej próbie jest 77 aktywnych ogłoszeń, średnia stawka metra to 59 zł/m², typowa powierzchnia w próbie to około 50 m². Najbezpieczniej traktować tę wartość jako punkt odniesienia do porównywania ofert, a nie jako gwarantowaną cenę transakcyjną.